Taburety a pufy jsou nejen praktické, ale i moderní

Víceúčelové a praktické – tak by se daly nazvat taburety. Používali je už staří Egypťané. Přesto neustále zdobí nejednu moderní domácnost. Jejich všestranné využití je předurčuje k nepostradatelným pomocníkům hlavně menších domácností. Využít u nich lze úložný prostor, ale také poslouží, jako podnožník.  Bývají různých tvarů i velikostí.  Ty nižší se mohou zasunout pod stůl a jsou ukryté a nepřekáží.  Když přijde návštěva, vykouzlíte další sedací pomůcku. V domácnostech jsou stále velmi oblíbené. Sladit je můžete i se zbytkem interiéru, jako je sedací souprava nebo závěs. V případě, že nenajdete firmu, která by vám zhotovila čalounění na míru, stačí jen přehodit přehoz nebo ušít jednoduchý snímatelný potah. S tímto praktickým kouskem nábytku můžete doma kouzlit, jak vás napadne.Malý byt

Taburet do každé místnosti

Taburety se v dnešní době nabízejí různých materiálů. Od textilu, kůže nebo jen čistě dřevěné bez látky. Do dětského pokoje zaručeně uvítáte plastové taburety, do kterých si děti s oblibou ukrývají své poklady. V kuchyni zase využijete taburet na nožkách, který je vynikajícím pomocníkem, jak dosáhnout na vrchní police. Předsíni dodá pravý břink proutěný taburet, který může sloužit, jako botník i sedátko. Jestliže během léta rádi grilujete, určitě nezapomeňte na pořízení zahradního taburetu, ten se hodí také pro letní posezení na terase.

Co je taburet a co puf?

Neméně oblíbenou pomůckou v domácnostech je sedátko zvané puf. Někdo používá stejný název pro taburet i puf. Rozdíl mezi těmito dvěma sedátky je jasný už na první pohled. Taburet bývá hranatý (čtverec, obdélník) a puf je kulatý nebo oválný. Většinou slouží pouze jako nižší sedátko či dekorace. Mnoho lidí si pufy vyrábí s oblibou sami doma, protože nejde o nic složitého. V textilním případě jako výplň slouží vatelín, ale i polystyrenové kuličky. Pro zahradní posezení se poslední dobou šíří návody na tyto sedátka vyrobené z použité pneumatiky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *