Jak vybrat to pravé pojištění

Je-li vaším cílem ochránit vaše bydlení, pak nepodceňujte důležitost vhodně zvoleného pojištění. Na výběr máte hned ze 3 druhů – domácnosti, nemovitosti, majetku – a záleží na vás, kterému dáte přednost. Důležité je mít na paměti, že se od sebe jednotlivé druhy pojistek významně liší. Jestliže si s výběrem toho pravého pojištění nevíte rady a nechcete udělat chybný krok vedle, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám jednotlivé druhy blíže představíme, zmíníme jejich pro a proti a pomůžeme vám s finálním výběrem.

Stavební spoření v roce 2015

1. Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti představuje ochranu pro veškerý movitý majetek, který máte doma. Zahrnuje například nábytek, spotřebiče, nádobí, cennosti i zvířata. Pojištění domácnosti oceníte v případě, kdy dojde k poškození věcí řáděním přírodních živlů, zlodějem nebo vandalismem. Pro sjednání této pojistky je nutné splnit jednu podmínku a tou je, že pojistku můžete uzavřít jen na tu domácnost, kterou obýváte alespoň 270 dní v roce. Nevztahuje se proto na chaty, chalupy a další rekreační stavby.

2. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je určitě dobrá věc, nad jejímž pořízením byste neměli dlouho váhat. U tohoto druhu pojistky se pojištění vztahuje jak na věci nemovité, tak i na vybavení zahrady – oplocení, bazén. Dobrou zprávou je, že vám tahle pojistka zaručí odpovídající kompenzaci od pojišťovny v případě, kdy dojde k poničení nebo zničení pojištěných věcí.

3. Pojištění majetku

Na závěr si něco málo řekněme o pojištění majetku, které lze velice stručně definovat jako ideální kombinaci předchozích dvou druhů pojištění. Není se čemu divit, že je tento typ pojistky nejoblíbenější a rovněž i nesjednávanější. Ovšem pozor – ještě než si pojištění majetku sjednáte, dobře svoje rozhodnutí zvažte. Rozsah pojištěných věcí totiž může být hodně omezený, tak zvažte, jestli se vám vůbec vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *