Tipy, jak zařídit malý byt

Koupili nebo pronajali jste si byt, ale máte pocit, že se vám do něj nevejdou všechny důležité věci? Hlavně byty v panelových domech jsou menších rozměrů a problémem je nedostatek úložných prostor.

shutterstock_396945046

I malý byt se dá zařídit tak, abyste se v něm necítili stísněně a přitom se vám tam všechno vešlo. Zkuste některé z našich tipů.

Začněte barvami

Malý byt vyžaduje světlé barvy, aby nepůsobil ponuře. Pokud chcete přeceněn použít sytější barvu, je vhodné vymalovat stylem tón v tónu a nejtmavší odstín použít jen na jednu zeď či malou plochu. I nábytek bude vhodný světlejší, oživit interiér můžete barevnými až křiklavými doplňky, tak rozhodně nebude působit nudně a neosobně.

Doporučujeme: obývací stěny

Na velikosti záleží

Přestože potřebujete mít co nejvíc místa na sezení a co nejvíc úložných prostorů, je nutné nábytek vybírat opravdu uvážlivě a volit menší kousky, i když jich bude víc. Místo mohutné rohové sedačky volte lehké menší dvojsedačku a křesílka nebo taburety. Místo velkého konferenčního stolku použijte sadu malých stolků, co se dají do sebe zasunout.

Také skříňky a police volte radši lehčí dýhované na místo masivního dřeva. Mohou být i plastové.

Dvě důležitá pravidla: na zeď a rozkládací

Chcete mít v bytě co nejvíc místa, měl by být vzdušný a útulný, ale je tolik věcí, které v něm potřebujete mít. Zvolte jednoduché řešení: rozkládací nábytek a police a skříňky na zdi. Sestava otevřených i uzavřených policových modulů zavěšená na stěně působí velmi lehce a díky tomu, že nezabírají místo na podlaze, vypadá i pokoj větší.

Kupte si rozkládací stůl, rozkládací pohovku nebo aspoň křeslo, pro případ, že by se vás v bytě sešlo víc než obvykle. Při běžném provozu nechte nábytek složený, tím si ušetříte místo.

Pohrajte si se světlem

Zrcadlo a lesklé plochy opticky zvětšují prostor. Také víc lokálních svítidel dodá, na rozdíl od centrálního světla, místnosti potřebný prostor. Zavěste si lampičky na zeď, použijte svítící LED pásky, dobře poslouží bodová světla.

I v malém bytě můžete bydlet útulně, nezapomeňte ale na skutečnost, že je v něm každý nepořádek ihned vidět a je tedy nutné věci po sobě ihned uklidit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *