Věděli jste, jak moc je důležitá barva v ložnici a na ložním prádlu?

Jen tím správným výběrem barvy v ložnici zlepšíte kvalitu svého spánku, ale i milostný život. To jsou ale novinky, že? A jaká, že je ta perfektní barva? Je to modrá!

Pokud máte problémy s usínám, nemusí to být jen množstvím starostí, které máte, ale nevhodnou barvou v ložnici. barvy nás totiž podle Angličanů ovlivňují daleko více, než jsme si dosud mysleli, a právě britský hotelový řetězec Travelodge se podíval kvalitě spánku na zoubek a u více než dvou tisíc svých klientů zjistil průměrnou dobu jejich spánku na základě spánku v různobarevně laděných ložnicích. Jaká tedy barva nám pomáhá spát, a která zase ne?

Jedině modrá

Ač se vám tato barva může zdát chladná až morbidní, vybírejte jedině povlečení i barvu zdi tohoto odstínu, protože lidé v modrých nebo azurových ložnicích v průzkumu naspali v průměru sedm hodin a dvaapadesát minut. To už jde, ne?

Naopak ti, kteří spí ve fialových ložnicích, ti naspali v průměru pět hodin a šestapadesát minut, což také není špatný výsledek oproti barvám jiným. Celkově se prokázalo, že nejlépe se spí v barvách o kombinaci modré, což potvrzují i spánkoví specialisté v Edinburghu. Modrá barva uklidňuje, pomáhá s usínáním, snižuje krevní tlak a srdeční tep. Pokud tedy spíte v modře laděných ložnicích, pak se častěji probouzíte odpočatí a v dobré náladě. Abyste se skvěle vyspali, to však nemusíte mít celou ložnici modrou, byť by to bylo ideální. Kombinovat modré povlečení ale lze i s bílými zdmi a perfektní jsou také kontrastní doplňky.

A jaký materiál povlečení?

Nejlepší je to bavlněné s tmavě modrým proužkem, které zútulňuje velké ložnice a pomáhá zrelaxovat k spánku. Pokud milujete satén, pak ani ten není špatnou sázkou na spánek. Dále je to bavlněná úprava Mako – Jersey a modré květované povlečení, které se hodí do podobně něžně laděných interiérů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup