Vybíráme kvalitní meteostanici 2. část

Vybrat kvalitní meteostanici rozhodně není jen tak. Již v minulém článku jsme si řekli, že současná nabídka čítá několik druhů a vybírat mezi nimi není vždy úplně jednoduché, jak se na první pohled zdá. Obecně zde jako kdekoli jinde platí známé pravidlo, že čím větší výběr, tím složitější rozhodování. Minule jsme se podívali na základní kritéria, která je při výběru meteostanice potřeba zohlednit a stručně jsme se podívali, jak se meteostanice vlastně rozlišují. V dnešním článku se blíže podíváme na jednotlivé druhy, představíme si jejich výhody a pokusíme se vám poradit, která z nich je ta nejlepší právě pro vaší domácnost.

5_jamC1toDXDioJwpHsnJamEHZzcTq9Racwmeb6lRpI

Kvalitní mateostanici nepoznáte na první pohled

Ještě než se pustíme do představování jednotlivých druhů, řekněme si, že poznat kvalitní meteostanici nepoznáte na první pohled. Řídit se jen designem nebo značkou by nemuselo být to pravé ořechové. Proto výběr rozhodně neuspěchejte a dejte si záležet. Jedině tak nekoupíte zajíce v pytli a nebudete později litovat vyhozených peněz oknem.

1. Meteostanice s připojením k PC

Velice oblíbený typ meteostanice, který vám dokáže nabídnout pestrou paletu funkcí a alarmů. Tyto modely zobrazují například relativní vlhkost, barometrický tlak, rychlost větru a další praktické informace. Díky přítomnosti vnitřní paměti je můžete hravě připojit k počítači – pokud mají vnitřní paměť, netřeba to dělat tak často jako v případě, kdy vnitřní paměť nemají.

2. Meteostanice s internetovou předpovědí

Kvalitní meteostanici s možností internetové předpovědi počasí je nutné připojit k počítači, který má přístup k síti. Díky snadnému programu si nastavíte město, pro které chcete předpovídat počasí. Tento druh meteostanice vám pak hravě dokáže nabídnout přehled o aktuálních hodnotách a to až na několik dní dopředu. K počítači se meteostanice připojuje prostřednictvím USB portu nebo bezdrátově.

3. Meteostanice kombinující předchozí typy

Do třetice všeho dobrého nutno zmínit meteostanici, která je kombinací předešlých dvou typů a má tak od každého druhu něco. Tyto meteostanice tak mohou i nemusí mít připojení k internetu, mohou porovnávat aktuální předpovědi na základě místního barometrického tlaků nebo hravě zvýší pravděpodobnost předpovědi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *