Vybíráme párty stan – co primárně zohlednit?

Zahrada u vašeho domu je místem, kde můžete odpočívat, kde můžete grilovat, nebo se jenom tak setkávat s přáteli. Ve všech případech se vám bude hodit kvalitní zázemí. Co vám ho poskytne? Rozhodně moderní zahradní stan, známý též jako párty altán. Jak ho vybrat? Není to složité, pokud víte, jak na to. Základem je rozhodně jeho velikost.

Párty stan
Párty stan

Jaký rozměr vybrat?

Primárně by měla velikost párty stanu odpovídat velikosti vaší zahrady. Rozměřte si prostor, kam ho chcete umístit. Podle toho uskutečněte primární výběr. Potom už stačí jenom zohlednit, jak velké akce na své zahradě pořádáte a kolik lidí bude třeba pod daný altán schovat. Pro běžnou rodinu může postačit klasické malé řešení o rozměru 3×3 metry. Na zahradní párty už je dobré využít zakrytí prostoru o několika desítkách metrů čtverečných.

Jakou zvolit konstrukci?

V segmentu těch nejobyčejnějších najdete taková provedení, která je nejenom složité postavit, ale často nijak výrazně nevyniknou ani s ohledem na svou stabilitu. I proto doporučíme koupit si raději skládací stánek. Najdete ho pod označením nůžková konstrukce a má hned několik výhod. Jejich výčet vám právě teď přinášíme:

  • Jednolitá konstrukce – nehrozí ztráta některých dílů
  • Snadná montáž – otázka jenom několika minut
  • Pevnost stabilita – i do větrného počasí

Kdy má párty stan přijít vhod?

Poslední kritérium výběru je spojené s možností ochrany. Pokud jde hlavně o vytvoření stínu, je jedno, z jakého materiálu bude plachta ušita. Pokud má chránit i proti dešti, už je dobré hledět na kvalitní voděodolný materiál, i na kvalitní impregnaci. Zapomínat byste neměli ani na případné riziko větru, kterýž může také nadělat mnoho problémů. I ty mají své řešení. Stačí pořídit si altán s bočnicemi, nebo tyto konkrétní bočnice následně dokoupit ve formě příslušenství. Ceny nejsou nijak vysoké a ochrana je ucházející i při silnějším větru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *