Velký letní úklid – doporučení, jak ho zvládnout hravě a bez stresu

Úklid snadno a rychle? V létě rozhodně nemáme v úmyslu se domácími pracemi příliš zdržovat, žít ve špíně se nám ale také nechce.

Je tedy lepší, jestliže některý zamračený den věnujeme velkému uklízení, abychom si ty slunečné mohli užívat venku. Právě když je pod mrakem, je nejlepší čas pro umytí oken. Proti sluníčku se nám skla špatně leští a zůstávají šmouhy.

Postupujte systematicky

Když nebudete přebíhat od jedné práci k druhé, uklidíte mnohem rychleji. Začněte tím, že všude utřete prach, abyste ho později nevířili dalšími činnostmi. Použijete-li vlhčené ubrousky, zároveň si nábytek přeleštíte. Prach ze žaluzií stáhněte měkkým hadříkem nebo mopem nasucho, aby na nich nezůstaly tmavé šmouhy. Potom postupujte místností směrem ke dveřím a odshora dolů. Podlahy si nechte až na závěr.

Na silně zašpiněná místa aplikujte účinný čistič a nechte působit

Není nutné se při úklidu dřít a vynakládat zbytečnou námahu. I ta nejzarputilejší špína a mastnota podlehne účinkům sody. Vyčistí napečené nánosy v troubě, mastnou špínu na sporáku, vyčistí zašlé spáry i toaletu.

Jestliže všechny povrchy a pracovní desku otřete octovým roztokem, budete je mít zároveň vydezinfikované. Zbavíte se mikrobů a ušetříte se na exponovaná místa

Často stačí uklidit jen místa, kde se nejčastěji pohybujeme. V koupelně je nejvytíženější umývadlo, tam nezapomeneme ani na spodní část, která obvykle bývá také zašpiněná, i když to na první pohled není vidět. V obýváku se zaměřte na sedačku a konferenční stolek. To většinou stačí k tomu, aby bylo i v tomto pokoji uklizeno. Nakonec všude vysajte nebo vytřete a je hotovo.

Náš tip: udělejte velký úklid před odjezdem na dovolenou, ať se vracíte do čistého domova. Kdybyste se vrátili do nepořádku, relaxační efekt z dovolené by byl nenávratně pryč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *