Jak vylepšit dětský pokoj, aby se líbil i dětem

Pokud zařizujete pokoj pro novorozence, je nutný jen praktický nábytek – postýlka a komoda s přebalovacím pultem. K tomu vymalovat v jemných pastelových barvách a hotovo, víc miminko potřebovat nebude. Tak, jak dítě odrůstá, jsou jeho nároky větší a v dětském pokoji je nutné udělat pár změn.

shutterstock_281945267

Veselé stěny s pohádkovými kamarády

U odrostlejších dětí mohou být na zdech veselé pastelové barvy, můžeme klidně zvolit i sytější odstín. Také vaše děti mají jistě nějaké oblíbené pohádkové postavičky a ocení, pokud například na jednu stěnu některé z nich namalujete. Pokud to nedokážete, dobře vypadají i tapety s dětskou tématikou. Úplně nejjednodušší pak je zarámovat sestavené puzzle nebo obrázky pohádkových postav.

Přizvěte je k výběru nábytku

Už děti v předškolním věku si rády vybírají nábytek do pokojíčku samy, o to víc ty starší. Líbí se jim nábytek barevný a netradiční, hoši například ocení postel ve tvaru auta nebo patrovou, z níž se místo po schůdkách dostanou svezením na klouzačce. Také skříň, na jejímž boku je připevněný basketbalový míč, kluci uvítají.

Holčičky se pro změnu ztotožňují s princeznami a bez váhání si vyberou postel s nebesy. Dopřejte jim ji a splňte jim aspoň jeden malý dětský sen. Stejně tak je potěší toaletka se zrcadlem (jako má maminka) a komoda se šuplíčky na holčičí tajemství.

Atmosféru podtrhnou správné hračky

Jestliže váš syn touží po autodráze, když nebude sestavená uprostřed pokoje, nebude pokoj nikdy úplně hezký. Pokud chce vaše slečna dětskou kuchyňku i se spotřebiči, nebude se jí pokojík líbit, dokud v něm nebude mít její nová kuchyň své místo. Děti, které si rády malují, chtějí mít v pokoji tabuli (kupte jim ji, ať vám nemalují na zeď), aktivním dětem udělá radost ribstole na zdi.

Když se rozhodnete pro změnu v dětském pokoji, ptejte se svých také potomků. Jejich nápady často vůbec nejsou drahé a jim udělají velkou radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *