Zásady správného žehlení

Žehlení je činnost, které by se s největší radostí vyhnula snad každá žena. Stát několik hodin u žehlícího prkna s žehličkou v ruce a košem plného prádla vedle nohou rozhodně není představa ideálně stráveného odpoledne. A teď ruku na srdce: umíte žehlit správně? Drtivá většina svědomitých hospodyněk by rovnou odpřisáhla, že určitě, ovšem našly by se mezi nimi i ženy, které by si tak úplně jisté nebyly. Možná máte za ta léta žehlení svůj systém, který je co možná nejjednodušší, případně jste si to uzpůsobili tak, abyste některé kousky nemuseli žehlit vůbec. My vám dnes poradíme, jak si žehlení i přes všechny vaše fígle ještě více ulehčit. Necháte si poradit?

Jak správně sušit prádlo

Jak a s čím perete?

Odpověď, že pračkou a práškem na praní, není to, co bychom chtěli slyšet. Snažíme se vám říci, že šetřit se v tomto případě rozhodně nevyplácí, kvalitní prášek, aviváž a změkčovač vody by u vás měly být na denním pořádku. Tyto přípravky pomáhají vláknům se při sušení znovu napnout, a proto je důležité, jak prádlo po vyprání věšíte. Každý kousek protřepejte a vyrovnejte záhyby i kapsy. Uvidíte, že se vám tato péče během žehlení vrátí i s úroky!

Žehlete hned!

Víme, že žehlení možná nemáte v lásce, ale odkládat ho za dne na den a z týdne na týden rovněž není to nejlepší řešení. Jakmile budete mít chvilku, postavte se za prkno a chtě nechtě si tuto činnost protrpte. Nejlepší je žehlit prádlo hned, jen co ho sundáte z věšáku. Jedině tak vám nestihne přeschnout, což by vám následné žehlení ještě více zkomplikovalo.

Volba správné žehličky je základ správného žehlení!

Žehlit prádlo bez žehličky nelzejedině s mandlem a kdo ho v dnešní době má. Až si budete pořizovat novou žehličku, snažte se nešetřit a vybrat si správně. Ideální volbou a vaší sázkou na jistotu můžou být žehličky s teflonovým povrchem, které lépe kloužou po látce a nepřichytávají se na věci, které s nimi žehlíte. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *