Zavařování hrušek

Hrušky patří mezi oblíbené a velice chutné, nejen sezónní ovoce. Možná budete namítat, že nejlepší jsou čerstvé – ano, samozřejmě. Pokud je však vhodně zpracujete, můžete si na nich pochutnat prakticky kdykoliv během roku. Takové zavařené hrušky budete mít po ruce i v zimě. Víte, jak správně postupovat při jejich zavařování? Přečtěte si následující řádky, a bude vám vše naprosto jasné.

hrusky

Zdravé ovoce

Základem je výběr zdravého ovoce. Na zavařování vybírejte jen takové hrušky, které nejsou nahnilé nebo červivé. Pokud se jedná pouze o nějaké drobné otlačení, můžete takovou hrušku využít, musíte ji však dostatečně odkrojit.

Hrušky umyjte a nakrájejte v závislosti na jejich velikosti na menší kousky, ideálně na čtvrtiny až osminy.

Co budete potřebovat

Na zavařování hrušek budete potřebovat samozřejmě zavařovací sklenice, hrušky, ale i další suroviny. Připravte si ještě na 5 kg hrušek jednu kyselinu citronovou, 4 citrony, cukr krystal, hřebíček a celou skořici.

Postup je jednoduchý

Do sklenic naskládejte nakrájené měsíčky hrušek. Dávejte však jen do poloviny sklenice. Dále přidejte do sklenice tři hřebíčky a kousek skořice. Následně do sklenice vsypte čtyři lžičky cukru krystalu. Následně přidejte asi čtvrtinu malé lžičky kyseliny citronové. Aby hrušky nezhnědly, tak se vyplatí do sklenice vložit ještě nakrájená kolečka citronu, do jedné sklenice stačí jedno kolečko.

V dalším kroku se celá sklenice zalije studenou vodou. Myslet se musí rovněž na pořádné zatěsnění víček, v opačném případě by se zavařenina začala rychle kazit. Nepoužívejte stará víčka, vždy kupte nová.

Takto připravené a uzavřené sklenice dejte vařit – stačí vařit asi 50 minut, maximálně hodinu, při teplotě 90 stupňů. Nechejte vychladnout a nyní již můžete sklenice uskladnit a kdykoliv budete chtít, si na nich pochutnat, použít je jako kompot, případně do pohárů či jiných pochoutek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *