Recept na cheesecake

Sušenky, tvaroh a ovocná poleva – to je kombinace, které by odolal jen málokdo. A tak není divu, že cheesecake – chutný dezert pocházející z Ameriky lidé tak zbožňují. Dostali jste na tuto dobrotu také chuť? Můžete si ho snadno udělat i u vás doma, třeba hned dnes. Poradíme, jak na to!

syr

Co budete na cheesecake potřebovat

150 g světlých máslových sušenek, 100 g másla, 900 g sýru, 150 ml 40% smetany, 150 ml 30% zakysané smetany, 150 g cukru krupice, dvě lžíce hladké mouky, jednu lžíci vanilky, pět vajec, jeden citron a ovoce na polevu

Postup přípravy cheesecake

Na jemno rozemleté sušenky smíchejte s rozpuštěným máslem. Vše natlačte na dno dortové formy, kterou je zapotřebí vyložit pečícím papírem. Dejte na deset až patnáct minut do lednice.

Mezitím do mísy vložte sýr a celá vejce, přidejte obě připravené smetany a mouku se šťávou z citronu a vanilkou. Následně krém pořádně rozmíchejte ručním šlehačem. Nyní vyndejte z lednice sušenkový základ a zalijte krémem.

Takto připravený tovar vložte do trouby a pečte 15 minut na 220 stupních. Následně pečte další hodinu na 135 stupních. Poté troubu vypněte a již téměř hotový cheesecake v ní ponechte bez jejího otevření ještě hodinu – aby nepopraskal povrch dezertu.

V dalším kroku vložte cheesecake do lednice a nechejte několik hodin pořádně vychladnout. Nyní je již pochoutka na světě – cheesecake nakrájejte a polijte ovocnou polevou, kterou předem rozmixujete. Nechejte si chutnat.

Existuje samozřejmě více postupů a receptů, jak připravit cheesecake – toto je jeden z nich. Na závěr ještě zdůrazněme, že nejideálnější je dezert připravovat se sýru typu „cream cheese“!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *