Čím a jak provonět pokoj

Dodat pokoji příjemnou vůni můžete mnoha způsoby, například i při luxování, stačí koupit si vůně do vysavače. Pokoj provoní i šálek čerstvě uvařené kávy, právě vyprané záclony nebo jen prostě dokořán otevřené okno. Tyto vůně ale nemají dlouhého trvání, na delší dobu využijeme jiných triků.

Dejte šanci květinám

Postavte na stůl vázu s kyticí šeříku, frézií či pivoněk a vaším pokojem se rozline nádherná vůně, která vydrží, dokud pokvetou. Také vhodně zvolené pokojové rostliny můžou váš pokoj provonět.

Další variantou jsou květiny sušené, takzvané potpourri, jejichž vůně je podpořena aromatickými silicemi. Vhodné jsou i vonné sáčky naplněné bylinkami, oblíbená je například levandule. Tyto sáčky zavěste kdekoliv v pokoji.

Využití aromatických olejů

Do aromalampy nakapejte oblíbený vonný olej, například bergamot (voní citrusově), hřebíček, cedr, borovici nebo levanduli. Všechny tyhle éterické oleje nejen nádherně provoní místnost, ale mají navíc antiseptické a antibakteriální účinky. Některé vytvářejí povzbudivou náladu, jako třeba citrusy, jiné umí uvolnit či úplně zklidnit: bazalka, bergamot a santal.

Aromatický olej můžete nanést i na žárovky v lustru. Večer, když rozsvítíte a žárovky se zahřejí a pokoj nádherně provoní. Éterické oleje můžete nakapat i do nádobky odpařovače a zavěsit na radiátor nebo jen nakapat na houbičku a umístit někde v pokoji.

Znáte aroma difuzéry? Jsou to malé skleněné nádobky naplněné vonným olejem, do nichž naaranžujeme několik bambusových nebo ratanových tyčinek. Čím více tyčinek, tím vyšší intenzita vůně.

Vonné svíčky a tyčinky, na vánoce františek

Nejčastěji pro příjemnou vůni i atmosféru zapalujeme vonné svíčky různých tvarů a velikostí, stačí i ta čajové. Orientální variantou jsou pak vonné tyčinky a v adventní době oblíbený františek, který doutná z mnoha dřevěných dekorací.

V obchodech je pak široká nabídka výrobků, které dokážou provonět místnost, včetně oblíbených bytových parfémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *