Kuchyň na míru má své výhody

Stavíte si dům nebo rekonstruujete starý a váháte nad zařízením kuchyně? Přestože je výroba kuchyňského nábytku dražší varianta, z dlouhodobého hlediska jde o nejlepší řešení.

Novou kuchyň nepořizujeme na pár let, často je to investice na celý život. Každá chyba, které se při zařizování dopustíme, nás bude rozčilovat dlouhé roky. Připomeňme si tedy, proč je vhodnější si připlatit a pořídit kuchyň na míru.

Zařízení podle vlastních dispozic

Při výrobě nábytku na zakázku máte možnost ovlivnit výšku, šířku i hloubku kuchyňské linky, její funkčnost, estetickou stránku i umístění v prostoru. Můžete maximálně efektivně využít i sebemenší prostor a přesto mít všechno přehledně po ruce. Sami si určíte, kde bude stát sporák a kde dřez, jakou povrchovou úpravu budou mít skříňky, jaký materiál bude použit na jejich výrobu. Ohlídáte si vzdálenosti mezi nejdůležitějšími body v kuchyni: sporák, lednice, dřez, abyste nedělali denně zbytečně desítky kroků navíc.

Řešení do atypických prostor

Někdy pro kuchyň zbudou prostory dost netradičně členěné, v takových případech se těžko zařizuje sektorovým nábytkem. Kuchyňský nábytek vyrobený dokáže využít výklenky a niky, zamaskovat nerovnosti podlahy i stěn. Pokud zařizujete podkroví, je třeba se přizpůsobit nejen trámům v prostoru, ale i sklonu stěn. Účelně využijete i to nejmenší místo.

Je vhodné využít 3D simulaci, si můžete vyzkoušet různé varianty, než se rozhodnete pro finální řešení vaší kuchyně.

Někdy je kuchyň na míru jediným řešením

I lidé s menším nebo větším vzrůstem obvykle volí nábytek na míru. Nikdo se nechce při práci neustále předklánět nebo hledat stoličku pokaždé, když potřebuje něco v horních skříňkách. Také pro tělesně postižené, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík, je potřeba zařídit kuchyň z nábytku na míru. Je nutné vyrobit a rozvrhnout ho tak, aby byl z vozíku dosažitelný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *