Čím se řídit při výběru nové matrace, aneb myslete na kvalitnější spánek!

Matrace je nejdůležitější součást postele. Od jejího správného výběru se odvíjí kvalita vašeho spánku i skutečnost, s jakými pocity se ráno probouzíte. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že nic u vás doma nepoužíváte tak často, jako právě postel. Spánkem strávíte třetinu vašeho života, a proto je více než důležité výběr vhodné matrace neuspěchat a přistupovat k tomuto úkolu s pečlivostí i rozvahou. Rozhodli jste se vyměnit stávající matraci za novou, ale nevíte si rady, čím se řídit při výběru? Pak si rozhodně nenechte ujít náš článek, ve kterém vám přinášíme užitečné tipy, díky kterým zaručeně nešlápnete vedle.

shutterstock_174889973

Matrace by neměla být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá

Je samozřejmé, že každému vyhovuje jiný typ matrace. Zatímco někdo se nejlépe vyspí na příjemně měkoučké matraci, jiný dává přednost tvrdší variantě. Od tohoto faktu se odvíjí naše první rada: matraci si v každém případě vyzkoušejte. V obchodě se proto nestyďte a klidně si na vámi vybrané matraci několik minut spokojeně poležte, protože jedině tak zjistíte, zda vám plně vyhovuje, nebo jestli je lepší poohlédnout se jinde. Pohledem si matraci určitě nevyberete.

Výběr matrace přizpůsobte i materiálu

Současná doba přeje pestrému výběru, a proto máte hned několik možností, mezi kterými můžete volit. Velice oblíbené jsou matrace z líné pěny, což je materiál, který je schopen změnit svou tvrdost s ohledem na teplotu a tlak vašeho těla. Další variantou jsou studené pěny. V tomto případě se jedná o materiál, který je vysoce pružný a elastický, díky čemuž se dokonale vašemu tělu přizpůsobí.

Latex tak trochu jinak

Pojem latex si spousta z vás spojí s něčím vzrušujícím či erotickým. Pravdou je, že i při vaší cestě za výběrem nové matrace o tomto slůvku uslyšíte, konkrétně o latexových matracích. Ty se vyrábí ze směsí syntetického a přírodního latexu, od čehož se odvíjí i cena. Obecně platí, že čím větší podíl přírodního latexu, tím větší investice. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *