Co všechno nabízí v létě balkón

Každý miluje letní pohodu a posezení v příjemném prostředí obklopený zelení. Ne každý však bydlí v domečku se zahrádkou. Pokud máte alespoň to štěstí, že máte balkón, můžete si z něj udělat svou vlastní oázu klidu. I na balkóně se dají pěstovat, jak ovoce, tak zelenina, bylinky či okrasné kytky.Co všechno nabízí v létě balkón

I na malém prostoru se dá kouzlit

Vím, že balkón nedisponuje žádným extra prostorem, ale s trochou fantazie se dají vyčarovat úžasné věci. Proč mít police jen v bytě? Regálek na květináče klidně můžete mít i na svém balkóně a stejně tak závěsné květináče či pyramidu květináčů nad sebou. Tímto ušetříte nemálo místa pro nábytek, který není určený jen k zahradnímu posezení. Stoleček a židličky můžete mít i na balkóně. Velkou výhodou je, když si buď koupíte, nebo necháte vyrobit sklopný stoleček. Vhodné jsou i sestavy, které se dají poskládat a rozložíte je pouze, když budete chtít „vegetit“ u šálku dobré kávy mezi svými rostlinkami.

Nezapomeňte na slunečník

Jako další skvělá pomůcka pro letní posezení na balkóně je slunečník. Když na to přijde, můžete si pořídit nábytek, který se dá rozložit a opět složit. Pokud na zeď připevníte skoby, nábytek jednoduše zavěsíte na stěnu a nebude vám zabírat místo, když si budete chtít na balkóně sednout do rozkládacího lehátka a chytat bronz.

Vytvořte si soukromí

Zvědavým pohledům zvenčí zabráníte, když necháte mříže balkónu obrůst plazivou rostlinou. Jestli se vám nechce čekat, až vyroste, omotejte přes mříže rákos. Místo betonové podlahy nebo chladivých kachliček položte na podlahu umělou travinu nebo dřevěné rohože. Rozhodně nesmí chybět i dekorace v podobě kamenů, mušlí a jiných přírodních prvků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *