Domácí sušení ovoce

Ovoce je pro lidské zdraví velmi důležité. Je v něm totiž obsažena spousta vitamínů a vlákniny, které naše tělo rozhodně potřebuje. Mírnou nevýhodou nějakých druhů ovoce je skutečnost, že podléhá zkáze. Velmi brzy může začít například hnít a takové kousky je zapotřebí vyhodit. Pokud přemýšlíte, jak ovoce uchovat delší dobu, abyste si na něm mohli pochutnávat třeba i v zimě a na jaře, rada je jednoduchá – vyzkoušejte sušení ovoce.

Pudinkové muffiny

Sušení ovoce není nic extra složitého. Asi nejjednodušší cestou bude pořízení tzv. sušárny na ovoce. Tu využijete hlavně v případech, kdy plánujete sušit větší množství ovoce. Pokud se vám do tohoto speciálního zařízení nechce investovat, nevěste však hlavu. Vystačíte si totiž bez problémů i bez něho.

Sušení v troubě

Ano, ovoce můžete efektivně usušit i v obyčejné troubě. Základem je, aby se jednalo o horkovzdušnou troubu s ventilátorem. Tím je zajištěna potřebná cirkulace vzduchu a důležitý odvod vlhkosti. A jak dlouho ovoce v troubě sušit? Záleží na druhu ovoce, ale také na tom, jak je pokrájeno, ideální je sledovat a občas ovoce ochutnat, tím zjistíte, kdy je ten pravý čas troubu vypnout.

Sušení na radiátorech

Další možností je sušení ovoce na radiátorech. Zde bude docházet k velice pozvolnému sušení, ovoce na ústředním topení můžete ponechat bez problémů několik dnů. Výhodou tohoto způsobu je i to, že vám postupně schnoucí ovoce provoní danou místnost.

Jaké ovoce sušit?

Asi vás bude zajímat, jaké ovoce se nejčastěji využívá k sušení a následnému uschování? Jedná se zpravidla o jablka, hrušky, meruňky, broskve, švestky, ale i bobulovité ovoce. Vždy je dobré ovoce důkladně připravit – nakrájet na co nejmenší plátky, abyste se vyhnuli možnosti vzniku plísně a tím jeho znehodnocení – takže ani tento základní krok jakkoliv nepodceňujte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *