Jak odstranit skvrny na dětském oblečení

Trápením všech hospodyněk jsou bezpochyby skvrny, které ulpí na oblečení. Zvlášť u dětí je pravděpodobné, že budeme zápasit se zbytky jídel na oděvu, po kterých zůstávají nevzhledné fleky. Na některé pomohou čistící přípravky, ale na jiné jsou krátké a nezbývá, než vyzkoušet osvědčené rady našich babiček. Naštěstí existují účinné triky, jak se některých skvrn zbavit.Jak odstranit skvrny

Skvrny od ovoce a zeleniny

Maminky malých dětí velmi často řeší, jak účinně vyprat fleky od mrkve, jahod, banánu či rajčat. Zaschlé a několikrát vyprané oblečení těžko zbavíme skvrn. Ale čerstvě ušpiněné oblečení vypereme, co nejdříve žlučovým mýdlem a usušíme nejlépe venku na slunci. Už naše babičky bělily prostřednictvím sluníčka.

Skvrny od hořčice

Větší děti mají rády párky a hořčici. Ta často končí také na tričku. Takto ušmudlané oblečení vložte do kyblíku s teplou vodou a sodou. Pro skutečně dobrý výsledek nechte namáčet minimálně dvě hodiny.

Skvrny od špenátu

Ke špenátu patří brambory a proto i stará babská rada zní: Na skvrny od špenátu přiložte rozkrojenou bramboru a jezděte s ní po zelené stopě, dokud fleky nezmizí. Pak oblečení vyperte klasickým způsobem.

Mastnota

Pokud jsou na oděvu mastné fleky, máme dvě možnosti, jak zabránit, aby tam zůstaly. První je s pomocí žehličky. Postižené místo podložíme papírovým ubrouskem a druhý ubrousek přiložíme shora. Žehličku nahřejte, ale nesmí být úplně rozpálená a žehlete flek přes ubrousky, ty do sebe nasají přebytky tuku.

Druhá možnost je, že použijeme kypřící prášek do pečiva. Ten smícháme s malým množstvím vody, až vznikne kašička a naneseme na postižené místo. Necháme působit několik minut a pak oblečení vypereme ve vodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *