Jak správně sušit prádlo

Hezké počasí přímo vybízí k pobytu na sluníčku a stejně tak sebou přináší i možnost sušení prádla venku. Během zimy a sychravého počasí většinou sušíme prádlo doma. K tomu slouží buď šňůry v koupelně, nebo sušák na prádlo. Pokud v koupelně nemáte okno, ventilátor či topení zvyšujete tím možnost výskytu plísně. Víte, jak tedy správně sušit oblečení a který způsob, je nejlepší?Jak správně sušit prádlo

Sušení prádla na balkóně

Sušení prádla venku na čerstvém vzduchu je nejčastější způsob, který ale má své klady i zápory. Prádlo usýchá rychleji, navíc slunce dokáže prádlo ještě více vybělit, pokud jej správně rozvěsíte. Správné věšení umožní lepší cirkulaci vzduchu a přístupu sluníčka. Navíc se prádlo méně pokrčí, a vám odpadne nutnost žehlení.  Prádlo vysušené venku, ošlehané větrem i sluncem krásně voní. Ty méně radostnější zprávy jsou, že barevné oděvy na slunci ztrácí svou pestrost. Mezi další neduhy patří to, že necháváme mnohdy prádlo venku déle a to přesychá. Díky čemuž se následně mnohem hůř žehlí.

Sušení prádla na radiátoru

Pokud potřebujeme, aby nám prádlo rychle uschnulo, je to výtečný způsob. Ale podobně jako v předchozím případě i zde, přetáhnutí doby sušení učiní pokrčený kus oděvu, který před žehlením budete muset pořádně namočit.

Sušení prádla v sušičce

Sušička představuje asi nejmodernější způsob sušení, který nejenže umožní rychle usušit prádlo, ale bojuje s vlhkostí v bytě. Ale i zde platí určitá pravidla, což se týká hlavně materiálů, ze kterého jsou oděvy zhotoveny. Oblečení sušené v sušičce je jemné, měkoučké a hezky voní. Většinou se nemusí už žehlit.  Co se týká sušičky tak jediné omezení je snad málo prostoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *