Zařizujeme obývací pokoj

Obývací pokoje je právem označován za vizitku každé domácnosti. Právě v tomto interiéru přijímáte všechny návštěvy, a proto je důležité, aby vás tato místnost reprezentovala. Není se čemu divit, že si většina z vás dává hodně záležet na výběru vhodného nábytku i doplňků – všichni jistě chcete, aby prostor působil uceleným a přitažlivým dojmem. Při snaze docílit co možná nejlepšího výsledku ale drtivá většina z vás chybuje, což je škoda. Pokud plánujete zařízení či změnu vybavení vašeho obývacího pokoje, přečtěte si dnešní článek. Představíme vám nejčastější chyby doprovázející obývací pokoj a budete-li dávat pozor, jistě se jim hravě vyhnete.

Moderní obývací stěny

Obývací pokoj není skladiště

Nejčastější chyba, které se spousta z vás dopouští, je zbytečné množství nábytku. Ano, úložné prostory jsou sice potřeba i v tomto pokoji, pamatujte ale, že všeho moc škodí a pokud to přeženete, nevytvoříte příjemné místo, kde trávit čas bude radost, nýbrž přehlcené skladiště, kde nebude k hnutí. V tomto případě platí: méně je více!

Pozor na výmalbu

Hned další chyba se týká vymalování. Hitem několika posledních let jsou extravagantní barvy umístěné na jedné stěně. Zde můžete s klidným srdcem vybírat mezi barvou, tapetou, obložením či fototapetou, ale pozor – svým rozhodnutím šetřete. Ať už se rozhodnete pro to či ono, vyberte si jen jednu stěnu ve vašem obývacím pokoji a věřte, že jedna určitě stačí. Přeženete-li to, výsledkem pro vás bude přeplácaný obývací pokoj.  

Výběr sedací soupravy

Každý obývací pokoj má svůj středobod a tím je sedací souprava. Při jejím výběru se bohužel řídíte myšlenkou, že jakmile k vám přijde na návštěvu více lidí najednou, musíte mít pro všechny místo k sezení. Nemusíte. Díky této představě si pak pořizujete zbytečně velkou sedačku, která zabere spoustu místa a vy ji v podstatě ani nevyužijete – a když, tak jen párkrát do měsíce. Sedací soupravu proto vybírejte rozumně a s rozmyslem.

Doplňky, aneb lapače prachu všude, kam se podíváš

Každý z vás má jistě celou řadu věcí potažmo upomínkových předmětů, ke kterým ho to táhne a které chce mít na očích. Z tohoto důvodu se nejeden obývací pokoj jako mávnutím kouzelného proutku mění ve výstaviště, kdy se vám na poličce zubí hodnotná sbírka porcelánových slonů, několik keramických výrobků vašich dětí či vnoučat, nespočet fotek nebo suvenýry z cest. Pozor, díky tomuhle je váš obývací pokoj zbytečně zahlcen!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *