Máte krtka na zahradě? Nezabíjejte ho, vyžeňte ho k sousedům!

Krtka jakožto nevítaného nájemníka na zahradě nechce vidět snad nikdo. Jakmile se vám při výhledu z okna naskytne obrázek krtince vedle krtince, nemusíte hned skládat hlavu do dlaní a myslet na nejhorší, že se vám krtek z pozemku ještě pěkně dlouho nehne. Proč krtka drtivá většina zahradníků ze srdce nenávidí? Na pohled je to možná milé zvířátko, které si ale bohužel během své cesty za hledáním hmyzu vytváří dokonale spletitý systém chodbiček. Ty se pak mnohdy zapříčiní tomu, že se vám kus vypiplaného trávníku propadne, nemluvě o nevzhledných kopečkách, proto které je návštěva krtka typická. Naštěstí je celá řada způsobů, jak se krtka zbavit – chcete poradit?

Krtek na zahradě

 • Akustické plašiče

  Moderní doba jde kupředu a současný trh je zaplaven řadou akustických plašičů. Dají se pořídit za příjemné ceny, samozřejmě čím více se rozhodnete připlatit si, tím kvalitnější přístroj získáte. Ovšem pozor – plašiče na krtka fungují jen do té chvíle, než si na něho zvyknou. Možná se rozhodne přestěhovat, ale zpravidla je to jen o kousek, takže ho pravděpodobně vyženete k sousedům. Pak bude otázkou času, kdy si i soused plašičku pořídí a krtek se k vám vrátí…

 • Osvědčená rada na krtka

  Chcete nejosvědčenější radu? Pak vsaďte na starý dobrý naftalín, který si dříve babičky umisťovaly do šatníků proti molům. Umístěte jej do krtčí chodby a čekejte na výsledky. A kde ho sehnat? V každé drogerii, ovšem pozor – jakmile s ním budete manipulovat, používejte rukavice.

 • Past, pasti, pastičky

  Na krtka se dá pořídit celá řada odpuzovačů, ale i jedových gelů a jiných hubících přípravků. Tato možnost by měla být až jako úplně poslední, neboť existují jiné způsoby, jak se zvířete zbavit humánně. Navíc máte-li domácí zvířata i pro ně hrozí nebezpečí otravy, takže k tomuto rozhodnutí přistupujte s rozmyslem.

 • Vysaďte to, co krtkovi nevoní

  Dalším úspěšným krokem v boji proti krtkovi je vysazení správných rostlin. Jedná se sice o sezónní řešení, na které se nemůžete spolehnout v zimě,


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *