Jak vybrat novou pračku

Potřebujete koupit novou pračku, protože ta stávající má svá nejlepší léta dávno za sebou? Pak věřte, že vybrat si v dnešní době rozhodně není úkolem na pár minut. Čím více máte možností, tím těžší je finální rozhodování. Spoustu lidí vede k výměně pračky především nespokojenost s kvalitou vypraného prádla, které zkrátka není podle jejich představ. Pravdou ale je, že mnohdy za samotný výsledek nemůžete vinit pračku, nýbrž vaše špatné ovládání. Možná nastavujete nevhodný prací cyklus, nebo jste udělali chybu v třídění prádla, zvolili jste špatný prací prostředek nebo naopak zvolili jeho nesprávné množství. Jestliže i přesto chcete svou stávající pračku vyměnit, hledejte radu uvnitř dnešního článku. Pomůžeme vám se správným výběrem!

shutterstock_260141261

Jaké jsou vaše nároky na novou pračku?

V první řadě si udělejte jasno v požadavcích, jež budete nárokovat od vaší nové pračky. Na trhu naleznete nepřeberné množství různých praček, které se od sebe liší v mnoha ohledech. Zorientovat se v tak pestré nabídce proto není vůbec jednoduché. Většina lidí si novou pračku vybírá podle specifik, na která byli zvyklí u předchozích modelů. A podle čeho se budete řídit vy?

Je lepší zvolit pračku s horním nebo předním plněním?

Jedním z kritérií pro vás finální výběr může být ovlivněn prostorem v domácnosti, jež můžete nové pračce nabídnout. Žijete-li v paneláku, pak zpravidla nemáte prostoru na rozdávání. V takovém případě není na škodu koupit pračku s horním plněním, která je k dostání v rozměrech 40×60. Jestliže máte na novou pračku dostatek místa, můžete si s klidným srdcem pořídit model s předním plněním. Tu oceníte především v případě, kdy budete prát prádlo o větších rozměrech, neboť se vám bude mnohem lépe vytahovat. Jak je to u vás doma s prostorem?

Myslete i na energetickou úspornost

Kdo vybírá novou pračku, měl by myslet i na úsporu. Na prvním místě by pro vás měla být úspora vody i elektřiny, neboť se při špatném výběru mohou částky za spotřebu vyšplhat do nepříjemných výšin. Obecně je to tak, že čím větší kvalita, tím větší úspora. V současné době většina praček spadá do energetické třídy A. Vybírejte pečlivě a ušetříte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *