Jak vybrat vysavač

Vysavač je praktický pomocník, bez kterého se dnes neobejde naprosto žádná domácnost. Jedná se, při úklidu o v podstatě nenahraditelné zařízení, které výrazným způsobem ušetří práci i čas. Není však vysavač, jako vysavač. Stačí se podívat do nabídky, abyste zjistili, že vysavače jsou k dispozici v opravdu bohaté nabídce. Kdo se v ní však má orientovat?

shutterstock_126421811

Pokud přemýšlíte o nákupu nového vysavače, přinášíme vám několik užitečných rad, na jaké parametry se vyplatí zaměřit!

Důležitý je výkon

Asi nejdůležitější bude výkon. Vysavače s nízkým výkonem rozhodně neodvedou tolik práce, jako ty účinnější. Je zapotřebí vycházet hlavně z toho, k jakým účelům se bude vysavač využívat. Jiné nároky bude mít vysavač do dílny a jiné potom vysavač, který je určen na luxování mírně znečištěných, malých místností. Klasický střed je někde okolo 330 W sacího výkonu.

Sáčkový x bezsáčkový vysavač

Dalším aspektem je volba mezi sáčkovým nebo bezsáčkovým vysavačem. Obecně lze říci, že do klasické domácnosti se vyplatí pořídit spíše sáčkový vysavač. V opačném případě sice ušetříte za nákup sáčků, ale drobné nečistoty – například chlupy a prach může proniknout ze zásobníku do vnějšího prostředí.

Hlučnost vysavače

Mnohé vysavače se vyznačují vysokou hlučností. Není to určitě nic extra příjemného. Pokud tedy můžete, a nejde nižší hlučnost na úkor výkonu, poohlédněte se raději po vysavači, který nenadělá tolik rámusu – je to však záležitost spíše okrajová.

Délka přívodní šňůry

Možná se vám to bude zdát na první pohled jako zbytečnost. Ale věřte, že i délka přívodní šňůry vysavače je důležitá. Čím delší, tím lepší, vysavač dále dostane a nebudete muset používat další prodlužovací šňůry.

Nakupujte ve specializovaných a prověřených obchodech

Vysavač, stejně jako jakoukoliv jinou elektroniku, doporučujeme nakupovat v ověřených a specializovaných prodejnách. Zkrátka tam, kde vám garantují kvalitu, záruku a případný servis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *