Jaké možnosti nabízí inteligentní domácnost

Stačí jen centrální řídící systém a svoji domácnost můžete ovládat, ať už jste právě kdekoli. Pod kontrolou máte osvětlení alarm, televizi nebo hi-fi věž nebo žaluzie, prostě všechno, na co si pomyslíte. Pojďme se s některými možnostmi blíž seznámit.

 

Bezpečnost

Inteligentní dům automaticky hlídá pomocí kamer a čidel případné narušení prostoru, ať už oken, dveří, zahrady nebo plotu, a sleduje pohyb v místnostech. Automaticky otvírá i zavírá garáž, vrata nebo vchodové dveře, umí vypnout elektrospotřebiče nebo odpojit zásuvky. Systém je také napojen na alarm či hasící zařízení,

Úspora

Inteligentní domácnost dokáže jejímu majiteli ročně ušetřit nemalé finanční prostředky. Systém využívá všech tepelných zdrojů (krb, elektřina, kotel na plyn či solární panely) a energii distribuuje jen tam, kde je potřeba.

Pohodlí

Snadná správa domácnosti z jednoho místa umožňuje mnohem komfortnější život. Zapne topení před tím, než dorazíte domů, naopak po odchodu všech z domova zapne alarm a zatáhne žaluzie. Ztlumí topení, když se venku oteplí.

Zábava

Díky centrálnímu systému si může každý člen domácnosti vyhledat zábavu:  Z každého místa můžete ovládat domácí kino, televizi i Hi – Fi aparaturu. Automaticky nahrává všechny nastavené oblíbené programy.

Chcete se s partnerem či partnerkou dívat na romantický film? Systém ztlumí světla, stáhne žaluzie a spustí film. Vy jen sedíte a sledujete.

Životní prostředí

Smart house šetří energii a tím potažmo i životní prostředí. Není to ale jediná funkce v oblasti ekologie, Můžete například do svého chytrého domu integrovat alternativní zdroje energie, které bude systém efektivně využívat. Systém může také energii v domácnosti předávat tam, kde je právě potřeba.

Jednoduchost

Přesně podle pravidla, že v jednoduchosti je síla, práce s centrálním systémem je opravdu hodně snadná. Aktuální situaci ve vaší domácnosti sledujete pohodlně na chytrém telefonu nebo tabletu v uživatelsky přívětivém rozhraní. Nemusíte být žádný odborník přes počítače.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *