Jaké zařízení by v dětském pokojíčku nemělo chybět?

Dětský pokojík zařizujeme podle věku dítěte, to znamená že že ho během času zařizujeme nejméně třikrát. Jiné zařízení potřebuje v pokojíčku batole, jinak vybavíme pokoj předškolákovi a úplně odlišné nároky má dítě školou povinné. V každé fázi by ale měl být v pokoji dostatečný prostor pro hru, s množstvím přirozeného světla a se zařízením odpovídajícím potřebám dítěte.

shutterstock_52269487

Bezpečný nábytek a kvalitní postel

V každém životním období potřebujeme mít postel se správnou matrací a totéž potřebují i naše děti. Stát by měla v klidné části pokojíčku, dítě by mělo mít pro pocit bezpečí hlavu u zdi nebo v rohu pokoje.

Nábytek pro děti volíme stabilní, bez ostrých hran a rohů. Pro jistotu ho připevníme ke zdi, abychom předešli nebezpečným situacím.

Pracovní koutek

Už předškoláček si rád maluje nebo hraje u stolečku, měl by mít tedy svůj pracovní stolek v pokojíku. Později ho vyměníme za psací stůl na psaní úkolů.

Poblíž stolku je vhodné postavit nebo zavěsit police na knihy, hračky a předměty, které dítě samo vytvořilo. Děti se rády podílí na tvorbě dekorací, tak jim ten prostor dopřejme.

Dostatek úložných prostor

Je správné odmalička vést děti, aby si po sobě uklízely a udržovaly pořádek. To ale znamená, že jim musíme pořídit takový nábytek, kde bude mít každá věc své místo: prádelník, šuplíky, poličky, box na hračky a další. Hodně dětí si nechce pokojíček uklízet právě proto, že to pro něj představuje neřešitelný úkol.

Vybírejte zařízení spolu s dětmi

Poslechněte si jejich přání a nápady, vyjděte jim vstříc všude, kde je to možné. Ať už jde o zařízení, barvy či dekorace, jsou to ony, kdo uprostřed nich budou trávit hodiny svého života.

Děti, hlavně ty v předškolním věku, s oblibou malují po zdech. Připravte se na to a použijte na spodní části stěn omyvatelnou barvu. Vhodným řešením je také natáhnout kolem dokola “tapetu” z jednobarevného papíru. Pak vás výtvory vašich ratolestí budou naplňovat pýchou, nikoli vztekem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *