Jarní úpravy, bez kterých se váš trávník neobejde

Jakmile sleze sníh, každý zahrádkář si může zkontrolovat, jak jeho trávník přežil zimu. Není to vždycky příjemný pohled, jeho vzhled ale můžete zlepšit v několika jednoduchých krocích.

Začněte pořádným úklidem

Jestli vám i přes podzimní shrabání zůstalo na trávníku staré listí a další zbytky rostlin, shrabejte je. Následně zbavte trávník rašícího plevele. S ním si poradíme různými vypichovacími vidličkami. V místech, kde není moc světla, tedy hlavně u zídek a pod stromy, se může objevit mech. Toho se zbavíte jednak použitím vápna, které rozsypeme na trávník. Můžeme ho aplikovat ještě v době, kdy ho chrání sněhová pokrývka. Vápno neutralizuje kyselou půdu, kterou právě mech vyhledává. Druhým způsobem, jak zatočit s mechem, je vertikulace.

Váš trávník potřebuje vzduch

A potřebuje ho dostat až ke kořínkům. Proto použijeme vertikulátor, který trávník prořeže, provzduní a navíc dokonale rozruší mech, takže se ho snadno zbavíme. Jestli máte trávník hodně členitý a nepříliš rozlehlý, stačí k vertikulaci speciální hrábě.  I s nimi se vám snadno povede trávník provzdušnt a zbavit všech odumřelých rostlin.

Dosít, zalít, vyživit

Nepočítejte s tím, že holá místa na vašem trávníku zregenerují sama. To se mnohem rychleji rozroste plevel. Holých a poškozených míst se nejrychleji zbavíte novým výsevem. Po zasetí následuje aplikace hnojiva se základními živinami a stopovými prvky. Důležitý je hlavně hořčík pro pevnější stébla rostlin a železo, jež trávníku prospívá, ale mechu nesvědčí. Na problematická místa můžete aplikovat zelenou skalici (síran železnatý) a budete mít od mechu pokoj.

Na závěr trávníku dopřejte bohatou zálivku, aby se hnojivo dostalo snáze ke kořínkům. Jen tak se můžete těšit na pěkný hustý sytě zelený trávník kolem domu, na kterém se vám bude celé léto příjemně odpočívat


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *