Jak zařídit předsíň, aby byla výkladní skříní vašeho interiéru

Botník, věšák na kabáty a na zemi hadr na zmáčené boty hostů? Ne, takhle už moderní předsíň rozhodně nevypadá. Je první, co každý návštěvník uvidí, když vstoupí do vašeho bytu, a právě podle předsíně si dělá první náhled nejen na to, jak bydlíte, ale potažmo i jací jste.

Volte praktické materiály

V předsíni musíte počítat s častějším zašpiněním podlahy, proto by krytina měla být snadno udržovatelná. Určitě se hodí linoleum, PVC či vinylová krytina, laminátová a samozřejmě dřevěná podlaha, vhodná je i dlažba. Jestliže máte předsíň či chodbu prostornější, můžete ji rozdělit na bezprostřední zádveří a v další části použít i koberec.

Na stěny v chodbě či předsíni volte buď tapetu nebo barvy odolné proti otěru. Není nic nepříjemnějšího, než bunda či kabát zašpiněný malbou ze zdi. Také dřevěné obložení je do předsíně ideálním řešením. Barvy volte spíš světlejší, nemusíte se ale bát výrazných vzorů, které zaujmou.

Prostor hodný dekorování

Věšák na klíče, hodiny, obrázky na zdi, květina na poličce a nezbytné velké zrcadlo – jen několik málo možností, jak si předsíň vyzdobit a zútulnit. Pokud máte ve vstupní části bytu opravdu dost místa, postavte si sem stojan na deštníky, křesílko na pohodlnější obouvání, stolek na poštu či botník, co je zároveň lavicí. Moc hezky vypadá v předsíni nábytek z ratanu.

Samozřejmě ale ani nejlépe vyzdobená předsíň nezaujme, jestliže se v ní neudržuje pořádek. Boty rozházené po zemi odrazují od vstupu do bytu. Všechny by měly mít své místo v botníku či na polici ve skříni. Venku můžou zůstat jen boty promočené, sušící se na tácu nebo na elektrickém sušáku.

Přítmí je únosné, ale světlo je praktické

Vzhledem k tomu, že v předsíni obvykle není zdroj přirozeného světla, musíte počítat s dostatečným osvětlením. Volte světla stropní a nástěnná, stojací lampa se do předsíně rozhodně nehodí. Sice se můžete obout při skomírajícím světle slabé žárovky, těžko se ale pořádně upravíte před odchodem z domu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *