LED televize nebo LCD televize – čemu dát přednost?

Uvažujete o koupi nové televize, ale neumíte se zorientovat v dnešní rozmanité nabídce? Věřte, že nejste jediní, kdo řeší podobné dilema. V současné době je nabídka televizí více než pestrá, což vám sice dává větší možnosti pro výběr, ale zároveň vám finální rozhodnutí pořádně komplikuje. Ať už se pro novou televizi vydáte kamkoli, všude na vás budou útočit LED a LCD modely. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a pro kterou variantu je lepší se rozhodnout? Pokud ne, nezoufejte – od toho přece máte náš dnešní článek, ve kterém se těmto typům televizorům podíváme na zoubek. Díky nám budete vědět, která televize je pro vás ta pravá!

shutterstock_142963081

LED televize nabízí lepší obraz i větší úsporu

LCD televize se vyrábí mnohem déle, nežli mladší LED. Není se proto čemu divit, že právě LED televize přichází nabité těmi nejnovějšími technologiemi, které jsou v mnoha ohledech lepší, úspornější a kvalitnější než ty, jež vám mohou nabídnout LCD televizory. Je pravdou, že LCD televize se dají pořídit mnohem levněji, ovšem pokud vám jde o kvalitu obrazu a úsporu energie, pak je LED vaší trefou do černého. Tento typ televizoru vám může nabídnout živější barvy, lepší sytost, mnohonásobnou úsporu i atraktivní design. Srovnejte si v obchodě obraz LCD a LED televize – sami uvidíte, jaký je v tom rozdíl. 

LED televize jsou modernější LCD

Jak už vyplývá z předchozího odstavce, LED televize jsou modernějšími nástupci LCD. Měli byste vědět, že LED televize vychází z platforem LCD. Největší rozdíl mezi těmito dvěma typy televizorů spočívá ve zdroji světla. Zatímco LCD technologie využívá zářivky, LED naopak využívají diody.

Co říci závěrem?

Jak tedy dnešní článek rozumně shrnout? Jestliže toužíte po kvalitním, barevně sytém a pestrém obraze, jasnějších odstínech a ostřejším pohledu, pak je vaší trefou do černého LED televize. Nutné je samozřejmě počítat s vyšší pořizovací cenou, kterou si ale milovníci krásného obrazu jistě s radostí zaplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *