Podle čeho se řídit při výběru vitríny aneb design není klíčový parametr

Vitrína je oblíbeným druhem nábytku, který najde své uplatnění v každé domácnosti. Nejčastěji se objevuje v kuchyních, obývacích pokojích, ložnicích a na chodbách.

Oblíbený kus nábytku slouží zejména k vystavení sběratelských předmětů, dekorací nebo alkoholu. Ať už si chcete koupit vitrínu z jakéhokoliv důvodu, pamatujte, že její vzhled nehraje prim. Některé modely se zavěšují na zeď, jiné stojí samostatně na zemi. Mohou být prosklené nebo otevřené. Nejdůležitější je však to, co budete vystavovat, a rovněž je nutné zohlednit prostorové možnosti bytu a jeho design.

Na co si dát pozor?

Jako první je nutné klást při výběru vitríny důraz na styl věcí, které v ní budete prezentovat. K dostání je totiž nespočet druhů modelů, které se hodí do moderních, klasických, skandinávských nebo rustikálních stylů domácností. Pokud je váš byt zařízený v duchu posledních trendů, určitě ho nesladíte z masivní dřevěnou vitrínou. Dbejte na celkový soulad vybavení a doplňků.

Prach je nepřítel číslo jedna

Fotografie nejbližších, značkové lahve alkoholu či porcelán budou stále na očích, proto na nich bude ulpívat větší množství prachu. Pokud se rozhodnete pro prosklené designové vitríny, tak se tohoto problému zbavíte. Postačí, když dekorace čas od času otřete od nečistot vlhkým hadříkem stejně jako vitrínu. Jestliže se vám líbí vitrína s osvětlením, pamatujte, že se budete zbavovat prachu velmi často. Na druhou stranu zajistíte interiéru reprezentativní vzhled.

Když vitrínu, tak na míru požadavkům

Pakliže si nevíte s výběrem vitríny rady, podívejte se na https://www.nabytekzakacku.cz/vitriny. V e-shopu najdete nespočet modelů, které jsou určené do větších prostor nebo budou spíše slušet menším interiérům. Vybírejte produkty podle materiálu, barevného provedení a zpracování nebo pokoje, pro něhož se stane vitrína ozdobou i praktickým prvkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *