Pozvěte jaro do interiéru! Pomůže vám s tím správně zvolený bytový textil!

Bytový textil má jednu nesmírnou výhodou. Za malý peníz nabízí opravdu hodně muziky. A proč toho nevyužít, že?

Pod pojem bytový textil spadají v podstatě všechny interiérové textilie, ať již se jedná o záclony, závěsy, ložní povlečení, povlaky na polštáře, kusové koberce, ubrusy, deky, plédy, čalounění atd. A ty obměnit je rozhodně snazší a rovněž levnější, než si pořizovat novou sedací soupravu. A to nám mimo jiné dovoluje žít tzv. sezonně, tedy v duchu sezony, v níž se právě nacházíme. Co si pod tím konkrétně představit?

Interiér podle ročního období

Sezona neboli roční období, v němž se právě nacházíme, na nás má větší vliv, než si možná uvědomujeme. Proto se v zimě podvědomě obklopujeme barvami evokujícími zimu, jako jsou bílá, šedá a odstíny modré. V létě zase máme tendenci interiér prozářit světlými a teplými barvami a na podzim vínově tmavými a sytě oranžovými. A jaké barvy jsou typické pro právě probíhající jaro?

Jarní barvy v interiéru

Jaro v interiéru symbolizují barvy pastelové a vodové. Barvy, které potkáte při procházkách přírodou. Zelená, žlutá, světle modrá a zelená. Nebojte, nebudeme po vás chtít, abyste si namalovali zdi na zeleno. Pojem barvy v interiéru zahrnují i jemné akcenty a doplňky. Jarně laděný bytový textil, to tak může být ubrus na stole v kuchyni, nebo dekorativní polštářek na sedací soupravě. Zajímavé vzory dnes mívají i hotové záclony. Mnohdy méně je více.

Zaměřeno na vzory

Velmi důležité jsou i vzory. Například jarní vzory. Správnou volbou tak mohou být kvítky na ložním povlečení nebo závěsech. Před těžkými závěsy upřednostněte spíše ty lehčí. Zajímavého vzhledu docílíte, když se vzory na jednotlivých doplňcích budou duplikovat. Když se tedy jeden a tentýž vzor objeví například na závěsech a dekorativních polštářcích. Jedná se o známý trik interiérových designérů, který vždy na sto procent funguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *