Prací fígle, které vám přijdou vhod

Zastáváte názor, že na praní prádla není vůbec nic složitého a že se nejedná o činnost, u které by bylo potřeba přemýšlet? Pak věřte, že nemáte tak úplně pravdu! Praní rozhodně není jen hození prádla do praky, přidání pracího prášku a nastavení vhodného programu. Každá hospodyňka ví, že je ještě před tím potřeba udělat hned několik věcí. Proto jsme se rozhodli prozradit vám užitečné prací fígle, které zásadně ovlivní výsledek celého praní. Rozhodně byste si následující řádky neměli nechat ujít!

shutterstock_260141261

Prací fígle – a už nikdy nebudete prát jinak!

Ačkoli si to možná neuvědomujete, i na tak jednoduchém procesu, jak se praní na první pohled jeví, je možné nasekat celou řadu chyb – z toho některé z nich mohou být i fatální a neměnné. Naše prací fígle vám poradí, jak prát správně a navíc vám pomohou se podobných chyb hravě vyvarovat.

  1. Prádlo perte podle barev i materiálu

    Snad každý ví, že je před praním prádlo potřeba rozdělit podle barev. I přesto ale tu a tam někdo udělá školáckou chybu a zapomene mezi bílým prádlem křiklavě červenou ponožku a malér je na světě. Na co ale spousta lidí často zapomíná, je třídění prádla i podle materiálu – a to je chyba.

  2. Pračku plňte dostatečným množstvím prádla

    Jedním z nejrozšířenějších pracích nezmarů je praní poloprázdné pračky. Výrobci označení praček, zda je na 3, 5 nebo 10 kg neurčují jen tak, ale nabádají vás k tomu, abyste prali až tehdy, kdy bude pračka maximálně zaplněná. Uvědomte si, že každé praní představuje spotřebu vody i energie a budete-li prát zbytečně často a málo prádla, pak tím utrpí váš finanční rozpočet.

  3. Dodržujte doporučené dávkování

    Mezi prací fígle patří i doporučení, že byste i přes veškeré nutkání neměli překračovat doporučenou dávku pracího prostředku. Mnoho lidí má tendence dávat více prášku podle toho, jak je prádlo špinavé, ale není to dobře. Jakmile to s pracím prostředkem přeženete, prádlu sice s největší pravděpodobností neuškodíte, ale opět tím bude trpět vaše peněženka. Tak na to myslete a držet se návodu – není tam psaný jen tak pro nic za nic.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *