Správný výběr polštáře – jak na to?

Výběru polštáře nevěnuje drtivá většina lidí na úkor matrace příliš pozornosti. A to je chyba. Možná i vy zastáváte názor, že pro kvalitu spánku je nejdůležitější správná kombinace matrace a roštu, které vám zaručí klidný a ničím nerušený spánek, kdy se ráno probudíte plní energie a dobré nálady. Není to pravda. Za kvalitou vašeho spánku, kterým strávíte třetinu vašeho života, totiž stojí i polštář, na který večer co večer ukládáte hlavu. Uvědomte si, že nákup polštáře není činnost na jednu sezonu, ba naopak mnoho z vás na jednom a tom samém polštáři prosní celý život. V dnešním článku vám poradíme, jak na správný výběr osudového polštáře. 

shutterstock_131595512-kópia

Výběru polštáře věnujte dostatek času

Vybrat ten správný polštář rozhodně není jen tak. Určitě nepočítejte s tím, že si nakráčíte do obchodu a odnesete si první kousek, na který tam narazíte. Ještě než se definitivně rozhodnete pro jeden z mnoha polštářů, neváhejte si jej osahat a případně se i zeptat prodavače, který by vám měl poradit.

Který tvar polštáře je ten pravý?

Jestliže jste až do dnešního dne výběru polštáře moc pozornosti nevěnovali, budete nemile překvapeni, kolik druhů je jich v současné době k dostání. Polštáře se navzájem liší nejen svým tvarem, ale i výplní a samozřejmě i pořizovací cenou. Vybírat tak můžete mezi anatomickými či klasickými polštáři, stejně jako mezi kousky za pár stovek i několik tisíc.

Jak vybrat tu správnou náplň?

Jestliže výběr nového polštáře podřídíte především výplni, pak si vám dovolíme doporučit polštáře s pěnovou výplní. Nejenže jsou hypoalergenní, ale zároveň se pyšní i schopností dokonale se přizpůsobit vaší tělesné teplotě. Další variantou jsou polštáře vyplněné polyesterovým mikrovláknem, které jsou levnější a lehčí. Do třetice nutno zmínit polštáře plněné peřím, jež představují jakousi klasiku v tomto odvětví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *