Koktejly, které chutnají

Koktejly nemusí sloužit pouze jako osvěžující nápoj, ale i laskomina, která dodá potřebnou energii. Málokdo si utrhne list bazalky, aby si na něm pochutnal. Dokonce jsme mnohdy líní si oloupat a připravit citrusové plody.

S-úsměvem-jde-všechno-lépe

Snažíme se hledat, co možná nejsnadnější a nejrychlejší způsob konzumace ovoce. Zkuste tedy chutné koktejly, které osvěží, dodají vitamíny, energii a ještě si pochutnáte.

Vitamínová bomba bez alkoholu

Pravdou je, že některé věci udělat musíte. Vše za nás důmyslné kuchyňské spotřebiče neudělají. Očistěte si mrkev a hoďte do odšťavňovače, společně s umytým jablíčkem. Do lisu na citrusové plody vložte pomeranč a poté citrón. Smíchejte šťávu z citrusů se šťávou mrkve a jablíčka. Dolijte podle chuti minerální vodou a můžete servírovat. Přes okraj sklenice na ozdobu vložte třeba lístek máty.

Potěšení pro návštěvu

To, že návštěvu mnohdy vítáme sklenkou krapet něčeho ostřejšího, není ničím výjimečným. Už jste však zkusili své hosty uvítat koktejlem basil tonic? Že ne? Hned vám prozradíme recept.

Potřebovat budete

  • 4cl tequilly silver
  • 2 lžíce hnědého cukru
  • 4 měsíčky limetky
  • 2 lístky čerstvé bazalky
  • River Original Tonic

Ve sklence rozmačkejte limetku s cukrem, bylinku promneme v prstech, aby uvolnila aroma. Společně s ledem jí přidejte do skleničky. Následně přilijte tequillu a tonic. Promíchejte lžící a na sklenici umístěte na ozdobu druhý lístek bazalky. Vložte brčko a můžete se blýsknout večerním vitamínovým koktejlem, kde nechybí alkohol.

Koktejl pro děti

Zapomenout nesmíme ani na děti. Zvlášť pokud si koktejl dopřáváte i vy, mohlo by jim to být líto. Ideální je, pokud máte sladké druhy ovoce, kde odpadá nutnost zbytečného používání cukru. Použít můžete banán, ananas, jahody, maliny a další druhy ovoce. Přinutit děti jíst svačinku bývá mnohdy otrava. Takto jim dopřejete zdravé osvěžení a přísun vitamínů. Pokud má být koktejl i sytý, přidejte k rozmixovanému ovoci místo vody jogurt.

Na koktejly si nakupte kvalitní destiláty, rychlé doručení a velký výběr mají na Alkohol.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *