Vybíráme umývadlo do koupelny

Nabídka umývadel všech rozměrů a tvarů je tak veliká, že je obtížné vybrat to jediné správné. Podle čeho si tedy vybrat to správné, aby nejen splňovalo všechny funkce, ale zároveň i ladilo se zbytkem koupelny?

shutterstock_124575946

Tvar, velikost a materiál

Tvar vybíráme s ohledem na styl, v němž je koupelna zařízená – do moderních interiérů se hodí geometrické tvary a ostré hrany, do koupelny zařízené spíš v retro stylu pořídíme rozhodně umývadlo s oblými tvary.

Velikost určuje nejen to, jak velká je celá místnost, ale také kolik místa nám na umývadlo zbývá. Musíme počítat s tím, že by mělo být dobře přístupné a před ním je nutné nechat cca 80 cm volného prostoru.

Kromě tradiční keramiky jsou dnes k dostání i mnohem zajímavější materiály: dřevo, nerez, sklo či smaltovaná ocel. Zajímavá je i jejich kombinace, například dřevěné umývadlo na mramorové odkládací desce a podobně. Výběr materiálů ale musí být stedný pro všechno vybavení koupelny, aby byl celkový dojem sladěný.

Jak na malé koupelny

V malých koupelnách nebudou vhodná umývadla širší než 50 – 55 cm, zabíraly by zbytečně moc místa a v celkovém konceptu by mohly působit rušivě. Důležité je i vhodné umístění, speciálně v malých prostorech stojí za zváženou rohové umývadlo doplněné rohovou skříňkou a poličkami. V obchodech jsou k dispozici různá řešení odkládacích desek a úložných skříněk, která malý prostor účelně využijí.

V extrémně malých koupelnách použijte alespoň umývátko vhodné na toalety. Jsou k dostání v šířce i kolem 35 cm a s hloubkou od 22 cm. Na běžné umytí a vyčištění zubů bude postačující a vy nebudete muset koupelnou prolézat se zadrženým dechem.

Větší koupelna – větší komfort

Jestli jste při stavbě domu mysleli na dostatek místa v koupelně, můžete si dovolit pořídit i dvojumývadlo nebo dvě samostatná, zvlášť pokud jste početnější rodina. Dvojumývadlo nabízí větší odkládací prostor, je ale finančně nákladnější variantou. Dvě klasická umývadla představují více prostoru při používání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *