Odhalujeme největší žrouty v domácnosti!

Máte-li pocit, že se peníze z výplaty pokaždé rozkutálí neskutečnou rychlostí za výdaje v domácnosti, možná byste svou pozornost měli zaměřit na největší žrouty, kteří v tom jistě mají prsty. V dnešní době nikdo nemá peněz a rozdávání a vidina každé ušetření korunky navíc je určitě i pro vás hodně lákavá. V dnešním článku společně odhalíme největší žrouty ve vaší domácnosti, díky kterým jsou vaše účty zbytečně vysoké. Dáte-li na naše rady, mohli byste velice snadno nastřádat nejen pár stovek, ale klidně i několik tisícovek navíc. A to zní dobře, nemyslíte?

pen_zelarge-490x300

Odhalujeme žrouty v domácnosti: žárovky

Žárovky jsou bezesporu jasným kandidátem do skupiny zbytečných žroutů u vás doma. Mnoho lidí ve snaze ušetřit několik stovek ročně vyměnila klasické žárovky za úsporné, neboť slibovaly výrazně nižší spotřebu. Je sice pravdou, že úsporné žárovky „sežerou“ méně, ale ne vždy se vyplatí sázet jenom na ně. I přesto, že na vás z obchodů útočí reklamy na co možná nejnižší spotřebu, odborníci se shodují na tom, že je mnohem lepší jedna silnější žárovka, nežli několik slabších. Tak se nad tím zkuste zamyslet, přeci jen na každém šprochu…

Odhalujeme žrouty v domácnosti: pračka

Prát se musí, to je samozřejmé. Ovšem jde to dělat chytře a především tak, aby na tom nebyla bita vaše peněženka. Možná patříte k lidem milujícím pořádek, kteří pračku zapínají již ve chvíli, kdy se v ní ukrývá sotva polovina maximálního obsahu. Jistě vám nemusíme říkat, že je to špatně. Prát byste měli až tehdy, kdy pračku dostatečně vytížíte, neboť každé praní znamená spotřebu vody i energie. Oželte proto jednou poloprázdný koš na prádlo a do praní se skutečně pusťte až tehdy, kdy pračku zaplníte doslova po okraj.

Odhalujeme žrouty v domácnosti: televize

Kdo by si v dnešní době dokázal představit život bez televize. Pravda je bohužel taková, že skutečně jen málokdo. Víte ale, že spotřeba televize představuje 10% z vašich nákladů za domácnost? Je samozřejmé, že vás ani toto zjištění nedonutí k tomu, abyste dali televizi k šípku a místo toho poslouchali rádio. I přesto ale lze ušetřit i tak – televizi je třeba vybírat podle energetického štítku. Možná jste podobné označení doposud nevnímali, ale věřte, že tam není pro nic za nic.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *