Zvíře v bytě je dalším členem rodiny

Ti, kdo mají doma nějakého zvířecího mazlíčka, už dávno vědí, že je právoplatným členem rodiny. Je jedno, jestli je to pes, králíček nebo sklípkan, ve chvíli, kdy zvíře dostane jméno, je to kamarád.

shutterstock_345349613

Kočka a pes jsou tradice

Národ se dělí na pejskaře a ty, co mají raději kočky. Pro chov v bytě jsou asi kočky lepší, zvlášť pro starší lidi. Dávají jim pocit, že nejsou v bytě sami, na druhou stranu s nimi nemusí chodit několikrát denně na procházku. I když právě nutnost pobytu na čerstvém vzduchu je pro seniory důležitá, takže jestli se nedokážete přinutit, pořiďte se pejska. Psi vám také budou za vaši péči o poznání vděčnější.

S dítětem je to jiné

Pokud už máte malé děti, je vhodné pořídit si psa menších plemen a raději fenku, ta má více trpělivosti. Jestliže je v rodině nejdříve zvíře a miminko přichází po něm, je to hodně záležitostí dobré výchovy psa.

Pokud jste v těhotenství ve styku s kočkami, oznamte to lékaři. Kočky přenášejí nemoc zvanou toxoplasmóza a ta může být pro plod fatální. Naštěstí je přenos docela komplikovaný, velké nebezpečí nehrozí.

Prase nebo ještěrka?

Chovat v bytě se dá v podstatě cokoli, od rybiček přes křečky, morčata, fretky a králíky k exotickým pavoukům, ještěrkám a hadům. Nebo třeba prasátko. Chovatelů zakrslých prasátek (minipigs) je i u nás stále více, mají už i svůj vlastní klub. Právě prasátko může být skvělá volba pro dítě, dokonce i pro alergiky. Je čistotné a inteligentní, na legraci a hru je jako stvořené. Prasátka jsou učenlivá, rychle chápou základní povely, chodí na záchod a běhají za vámi jako pejsek.

S exotikou opatrně

Jestli přece jen chcete doma něco exotického, ať už je to had, ještěr nebo papoušek, nejdříve se pečlivě seznamte se vším, co je pro chov konkrétního druhu důležité. Tropická zvířata jsou poměrně choulostivá, navíc dost drahá a vzácná na to, abyste svou nedostatečnou péčí zvíře ohrozili.

Ale nejen chov exotického zvířete zabere čas a peníze, proto předtím, než si domácího mazlíčka pořídíte, zvažte, jestli na něj budete mít dost času a trpělivosti, i jak velkou finanční zátěž to pro vás představuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *