Jaké jsou trendy bydlení pro letošní rok?

Když se uprostřed roku ptáme na letošní směry v bytovém designu, neznamená to, že jsme je dosud nevypátrali. Nejde nám o seznam jednotlivých trendů, tak jak jsme je zaznamenali už na začátku roku, ale o postřehy a zhodnocení, jak se v našich domovech zabydlely a jak jsme si je oblíbili.

Bydlení
Bydlení

Příroda všude kolem nás

Není nic jednoduššího, než poslechnout módní diktát a vrátit se k přírodním materiálům. Po letech, kdy všechno bylo jako, po imitacích dřeva a umělých kamenech se do interiéru vrátil masiv a mramor celkem snadno. Také pokojové květiny zaujaly s obnovenou oblibou místo v našich bytech a na balkonech. Vracíme se prostě k přírodě a to nejen při zařizování bytu.

Kombinace stylů, materiálů a textur

Letošní bytová móda je skutečně benevolentní, dovoluje nám vedle sebe stavět kousky odlišného tvaru i stáří, tak jak jsme si zvykli například u vintage stylu. Postavte k jídelnímu stolu židle každou jinou, vedle vaší pohovky nově potažený ušák po babičce, vsaďte na samet a satén. Nezapomeňte na všudypřítomný květinový dekor a kovy: mosaz, měď, stříbro, zlato. Všechno je správné a všechno je dovoleno. Kdo si ale nepočínal s citem, už asi zjistil, že víc než originalita, zavládne v jeho bytě chaos.

Pestré barvy na ústupu

Tentokrát se veřejné mínění s tím oficiálním rychle shodlo a interiér ovládly obě barvy roku vyhlášené společností Pantone: Rose Quartz a Serenity, ideálně v kombinaci. Jemná růžová a vzdušně modrá evokují klid a vyrovnanost a působí blahodárně na naše smysly. Pokud jste to ještě neudělali, vymalujte v těchto barvách dětský pokoj – vaše děti budou žít v pohádce.

Výhodou letošních trendů v bydlení je skutečnost, že se můžete řídit všemi, nebo si pořídit jen pár nových designových kousků a vhodně je zakomponovat do stávajícího zařízení. Vítězí originalita a opravdovost. Je jen na vás, jak ji ve svém bytě vyjádříte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *