Jak zvládnout stěhování elegantně a bez komplikací

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Je pravda, že práce spojené se stěhováním jsou tak neoblíbené, že mnohé z nás napadne zbavit se všeho, co jsme měli v původním bytě a do nového si pořídit všechno znovu.

Stěhování ale nemusí být obtížné, když se na něj dobře a s předstihem připravíte. Základem je dostatek obalového materiálu a pár silných chlapíků, kteří vám všechno odnosí. Vaší výhodou je, pokud máte ochotné kamarády. Jestli ne, objednejte si raději profesionální stěhováky, aby se vám změna bydliště nestala noční můrou.

Před balením proveďte selekci

Myšlenka, že do nového bytu nebudete stěhovat z toho starého všechno, je hodně dobrá. Než začnete balit, vytřiďte to, co je rozbité, nepotřebné nebo se do nové domácnosti nehodí. Zvláštní pozornost při té příležitosti věnujte oblečení a buďte nekompromisní – nic z toho, co jste v posledním roce neměli na sobě, už nosit nebudete.

Systém usnadní stěhování i vybalování

Před stěhováním si sežeňte co nejvíc obalového materiálu. Nejlepší jsou kartonové krabice různých velikostí, ideální jsou takové, co mají úchyty z boku, aby se daly snadno přenášet. Také jsou vhodné různé pytle, do nichž můžete zabalit prádlo, hračky a další drobnosti. Každý balík označte štítkem, kde poznamenáte, jaké věci v něm jsou a do jaké místnosti je v novém bytě složit.

Jestliže si na stěhování objednáváte firmu, tahle starost vám odpadne – obaly na stěhování vám zapůjčí.

Na stěhování bez stresu potřebujete lidi

Jestli si potřebujete prověřit, jak jste na tom s kamarády, zavolejte jim, že se stěhujete. Po pravdě není moc ochotných pomocníků na vynášení krabic, balíků a nábytku. Proto je dobré mít dopředu přehled, kdo z vašich známých přijde. Jestli jich není dost, najměte si profesionály, s nimi budete mít jistotu, že žádný kus nábytku nezůstane nepřestěhovaný, ani ten nejtěžší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *