Australská hypotéka – O co větší úvěr o to větší sleva

Klasickou hypotéku nejspíš každý dobře zná, ať už z vlastní zkušenosti či z reklam a billboardů. Ale pod pojmem „Australská hypotéka“ mnoho lidí tápe. Na rozdíl od známé Americké hypotéky není ta australská novým typem, ale jde o staronovou marketingovou akci Hypoteční banky.

pen_zelarge-490x300

Australská hypotéka se ocitla na trhu někdy v roce 2012. Zatímco Americká hypotéka opravdu pochází z USA, název Australská hypotéka je pouze „český marketingový tah“ propagující vcelku známý produkt. V rámci této hypotéky vám poskytnou slevu z úrokové sazby 0,1% za každý jeden milion schválené Australské hypotéky a 0,5 % při úvěru vyšším 4 miliony korun. Na zcela nejlepší úrokové sazby je možné se dostat díky aktivnímu účtu u ČSOB a sjednaným rizikovým pojištěním k hypotéce u ČSOB pojišťovny.

Jak se neutopit v moři hypoték

Americká hypotéka – neliší se pouze názvem, ale nese zcela odlišné prvky v porovnání s hypotékou australskou a klasickou.

Klasická hypotéka – je účelovým úvěrem na bydlení, zatímco Americká hypotéka je neúčelovou a lze jí použít prakticky na cokoliv.

Australská hypotéka – kombinuje prvky prvních dvou zmíněných hypotečních úvěrů. Jedná se tedy o klasickou hypotéku kombinovanou s prvky Americké hypotéky.

Základní rysy Australské hypotéky

Už tedy víme, že tento typ hypotéky je kombinací klasické a americké – účelové a neúčelové hypotéky. Hypoteční úvěr takto funguje na principu přímé úměry – čím větší úvěr, tím větší sleva na úrocích. Jinak se jedná o běžný úvěr, pro který platí stejné podmínky: doba splatnosti, výše splátky, doba fixace atd.

Australská hypotéka je vhodná jak pro fyzické tak právnické osoby, které mají možnost jistit úvěr zástavním právem k nemovitosti. Vyplatí se zejména těm, kteří potřebují získat vyšší obnos finančních prostředků a díky tomu si zajistí lepší úrok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *