Co při přestěhování z města na vesnici budete muset oželet?

Bydlíte ve městě v drahém pronájmu a přemýšlíte o vlastním bydlení na hypotéku? V současné době to není vůbec špatný nápad, banky momentálně půjčují peníze opravdu výhodně. Jestli ale zvažujete domek na venkově, nemusí to být taková idylka, o jaké sníte.

shutterstock_278948915

Co vám bude na vesnici chybět

Společenský život

Jestli jste typicky městští lidé, počítejte se ztrátou kaváren, restaurací a nočních klubů. Do kina, divadla, na výstavu, stejně tak na sportovní utkání nebo do aquaparku to budete mít dost daleko. Pokud to všechno k životu potřebujete pravidelně a často, raději stěhování na venkov přehodnoťte. Na vesnici se veškerý život a kultura točí obvykle kolem jediné hospůdky.

Obchody se vším a všude

Jestli patříte k těm, co rádi navštěvují obchodní centra a prolézají butiky, přestěhováním na vesnici se vám tento koníček o dost zkomplikuje. Pokud žijete na venkově, obvykle nakupujete cestou z práce v místní prodejně, do města na velký nákup jedete jen jednou za čas.

Doprava

A i to je ovlivněno faktem, jestli máte svůj vůz nebo spoléháte na hromadnou dopravu. Jsou obce, kde doprava funguje jen sporadicky. Na to taky myslete před konečným rozhodnutím: máte jak se dostat do práce a děti do školy?

Lékaři

Hlavně s malými dětmi počítejte, že na každou lékařskou prohlídku budete cestovat. I když jste zdraví, přihodit se může cokoli a pak je nutné vědět, jak se k lékaři dostanete.

Čím se vám venkov odmění

Ano, na vesnici nejsou všechny ty městské vymoženosti, ale…

Lidé se navzájem znají, nejsou si lhostejní a pomáhají si. Ani s tím společenským životem to není tak špatné, zvlášť pokud v obci žijí kreativní sousedé, co stále vymýšlejí nějaké společné akce. Klid, čistý vzduch a příroda jsou pro mnoho z nás nenahraditelné součásti spokojeného života, právě to na venkově najdete. Pro sebe i pro své děti. A pro někoho je zelenina vypěstovaná na zahrádce víc než akce v supermarketu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *