Variabilní a chutný recept na Mrkvový perkelt

Mrkev je potravina, kterou najdeme snad v každé domácností a většinou i na každé zahrádce. Je neodmyslitelnou součástí mnoha receptů, jako přídavná zelenina. Vzhledem k tomu, že je velmi zdravá a také chutná si však zaslouží svůj vlastní prostor a tím je mrkvový perkelt. Je to vlastně obdoba dušené mrkve. Perkelt se dá jíst samostatně, ale také s přídavkem dalších surovin, podle toho, co má kdo rád. Posypaný sýrem, drcenými oříšky, semínky, bylinkami nebo se podává k masu. Nejspíš úplně nejvíce se tento recept proslavil díky paní Mačingové, která jej zařadila do své detoxikační kůry. Připravit si ho však můžete, aniž byste nějakou kůru drželi. Rozhodně se jedná o zdravý a dietní pokrm.Mrkvový perkelt

Potřebné ingredience

  • 0,5kg mrkve
  • Cibule
  • 2 stroužky česneku
  • Mletý kmín, pepř
  • Sójová omáčka
  • Sůl podle potřeby
  • Ingredience na posypání (sýr, oříšky, semínka, bylinky)
  • Olivový olej

Postup přípravy

Na oleji si osmažíme dozlatova cibulku, kterou nakrájíme na tenké proužky. K cibulce přidáme i na plátečky nakrájený česnek. Mrkev očistíme a nakrájíme na kolečka nebo tenké hranolky. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Mrkev opražíme a až se začne přichytávat, zakápneme sójovou omáčkou a přidáme trochu vody. Sójové omáčky jsou tak tři polévkové lžíce a sklenice vody. Přidáme mletý kmín a pepř, přikryjeme pokličkou a dusíme. Zhruba za 15 minut se odpaří i voda a zůstane jen takový sos. Mrkev musí být měkoučká, ale nesmí se rozpadat. Přendáme na talířek a posypeme, čím budeme chtít. Jako příloha se hodí opečená bageta nebo se dá jíst i samostatně či jako příloha k masu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *