Jak se zbavit nepříjemného zápachu v lednici?

Zápachu v lednici si všimnete hned, jak otevřete dveře. Nejedná se o nic příjemného, ba naopak je třeba proti tomuto problému co nejrychleji zakročit. Stát se to může komukoli a jistě i vy máte s nepříjemnou vůní linoucí se z vaší lednice svou zkušenost. V dnešním článku vám poradíme šikovné způsoby, se kterými se zápachu zbavíte raz dva. 

Lednice

Prevence je základem úspěchu

S prevencí nikdy nic nezkazíte ať už se jedná o cokoli. Co se lednice týče, měli byste si na seznam úkolů připsat její celkové vymytí a to alespoň 2x do měsíce. Samozřejmě, není to kdovíjak báječná činnost, díky které byste nemohli dospat, jenže dělat se to musí. K čištění si namíchejte vlažnou vodu s deci octa. Lednici je třeba nejen pečlivě vymýt, ale zároveň i nechat důkladně vysušit. Všechny potraviny, které z lednice vyndáte, zkontrolujte a budou-li prošlé, jednoduše je vyhoďte. Kontrolu potravin provádějte 1x týdně.

Pohlcovače zápachu vlastní výroby

Když už se stane a v lednici se vám i přes prevenci něco zkazí, nezoufejte. Možná jste jen zapomněli a pro příště se vám to určitě nestane – ta hnijící rajčata a plesnivé sýry vás budou strašit ještě hodně dlouho. Chcete-li se zbavit zápachu z lednice, buďte trochu kreativní a vyrobte si domácí pohlcovače pachu: do misky nasypte sáček jedlé sody, zalijte jí octem a umístěte do lednice.  

Jedlá soda a její účinky

U jedlé sody a její pomoci ještě chvilku zůstaneme. O tomto pomocníkovi se říká, že je v domácnosti nepostradatelný a věřte nebo ne, přeci jen na tom něco bude. Náš tip: připravte si roztok z 1l horké vody a 15 ml sody, tím následně vytřete celou lednici a po zápachu nebude ani památky.

Desinfekce, aneb tak trochu radikálnější řešení

Kdo se považuje za zastánce radikálnějších metod, je právě tato stvořená přímo pro vás. Jak je známo, zápach je způsoben přítomností bakterií, kterých se musíte zbavit. Když už chcete použít desinfekci a být tak v boji proti zápachu důslední, dejte si pozor, po jakém přípravku sáhnete. Pamatujte, že do lednice dáváte potraviny. Sázkou na jistotu je například Savo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *