Stavební spoření v roce 2015

Stavební spoření se nám sejde, ať už máme v plánu šetřit nebo si výhodně půjčit. Jde o nejzajímavější státem garantovaný způsob ukládání peněz. Ani v tomto roce 2015 se žádná pravidla pro státní podporu nemění.

Stavební spoření v roce 2015

Účelové omezení podpory, které bylo v plánu, neprošlo. Původně se měl státní příspěvek omezit pouze na financování vlastního bydlení. Neprošla dokonce ani další změna, podle které by stavební spoření mohly mimo stavebních spořitelen nabízet i bankovní domy.

Nejlepší dlouhodobý spořící produkt

Stavební spoření se v roce 2015 považuje za jeden z nejlepších depozitních produktů pro dlouhodobé spoření s odpovídajícími výnosy. Stavební spořitelny lákají klienty na úrokové fígle. Přesto zůstává pravdou, že se jedná stále o relativně výhodné spoření. Některé nabízejí úrok 3,4 až 5,58 % ročně, tato čísla bývají však vypočtena na nereálných podkladech. Jednak nepočítají s daní z úroků, a pak také s poplatkem za uzavření smlouvy a vedení účtu. Jestliže by měl být výpočet úroku férový, dostaneme se na úplně odlišná čísla. Možná si nyní kladete otázku, zda se tedy stavební spoření vyplatí?

Vyplatí se stavební spoření?

Vezmeme-li v potaz poplatky a daň z úroků, poníží se roční úrok přibližně na 2,9 až 4,2 %. I přes tento fakt to není špatné a stavební spoření s šestiletým časovým horizontem se stále vyplatí. Z pohledu rizik, výnosnosti a likvidity, jde o finanční produkt, který nemá smysl v současné době rušit. Naopak je vhodná doba uvažovat o uzavření nové smlouvy, pokud doposud žádnou nemáte.

Stavební spoření nabízí v současné době Stavební spořitelna České spořitelny, Raiffeisen stavební spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna a Modrá pyramida. Na výběru ideálního spoření, pro dospělé klienty, pokud je účelem zhodnocení úspor, má vliv nejen úrok, ale i aktuální akce stavebních spořitelen. Jako pomůcku lze využít i kalkulátor stavebního spoření online.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *