Lednice si zaslouží pořádek, aneb 4 rady, jak v ní uklidit!

Čistá lednice = půl zdraví. Znáte toto pořekadlo? Pak si upřímně odpovězte na otázku, jaký pořádek panuje ve vaší lednici? Dojde-li na naskládání nákupu do lednice, většina z vás neví, že i tento úkol vyžaduje určitý řád, kterého je třeba se držet. Možná si ani neuvědomujete, že vaše lednice skrývá potraviny, které v ní nemají co dělat. Pořádek zkrátka musí být a to i v lednici – o tom ani potom! Budete-li se při skladování potravin řídit našimi tipy, dosáhnete nejen toho, že se vám uložené jídlo nebude kazit, ale zároveň i snížíte spotřebu elektrické energie. A to již stojí za úvahu, nemyslíte?

Lednice

Ovoce do lednice: ano nebo ne?

Přijde-li na otázku: ukládat ovoce do lednice? Dělí se názory na dvě poloviny. Někdo zastává názor, že je to naprosto zbytečné, další naopak tvrdí, že ovoce uložené v lednici déle vydrží. Zajímá vás, kde je pravda? Asi někde na půli cesty. Ano, ovoce v lednici déle vydrží, ale jak které – kupříkladu banány vám v lednici zčernají.

Každý produkt má své čestné místo!

Jedno z nejjednodušších pravidel dodržuje opravdu jen málokdo a přitom stačí tak málo! Víte, jak to vypadá uvnitř drtivé většiny lednic? Na jedné polici se o kousek místa perou na jedné straně jogurty, na druhé straně máslo a uprostřed je nevyužitý prostor. Takhle je to špatně! Obecně platí, že byste do lednice měli potraviny ukládat rovnoměrně, aby mezi nimi mohl proudit chladný vzduch.

Pozor na teplotu!

Zamysleli jste se někdy nad tím, že se v jednotlivých částech lednice liší teplota? Pokud ne, tak na to ode dneška začnete brát ohled. Samozřejmě neplatí, že by se teplo drželo nahoře, kdežto dole by měla být zima. Vaše lednice ukrývá sloupy, které rozvádí vzduch po prostoru.

Víte, co do lednice nepatří?

Existuje celá řada potravin, které by se do lednice vůbec dávat neměly. Víte, které to jsou? Inu například brambory, cibule, med, nutela či arašídové máslo. Při ukládání jídla do lednice se proto vždy zamyslete, jestli činíte správně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *