Výhody a nevýhody bydlení ve městě a na venkově

Je lepší život ve městě nebo na vesnici? Na tuhle otázku nikdy nedostanete správnou odpověď, nebo také: nic není špatně. Záleží na tom, koho se právě ptáte. Jsou lidé, kteří si neumí představit žít trvale ve městě, jiným vadí nuda na venkově, bydlení na samotě by nejspíš nepřežili vůbec.

Co je lákavého na bydlení ve městě? A proč si někteří lidé naopak nikdy neumí představit, že by opustili svůj dům na venkově? Zkusíme najít výhody a nevýhody obou variant, rozhodnutí ale necháme na vás.

Jsem venkovan

Ráno vás budí zpěv ptáků nebo sousedův kohout, ovoce si utrhnete ze stromu a zeleninu si sklízíte přímo na zahrádce, nekupujete v hypermarketech tu chemicky vyhoněnou a předraženou. Večer si zatopíte v krbu a při pohledu do tančících plamenů máte až atavistické sklony.

K lékaři to sice máte pár kilometrů, ale život na čerstvém vzduchu a potraviny v kvalitě bio vám pomáhají udržet si dobré zdraví. Kultura je jen v místní hospodě a do obchodu na velký nákup jezdíte autem cestou z práce, ale máte k sobě se sousedy blízko, pomáháte si a žijete tak nějak pospolu.

Proč láká život ve městě

Ve městě se pořád něco děje. Jednou je to kino, divadlo, výstava, koncert nebo diskotéka, jindy fotbal, házená nebo jiné sportovní utkání. Obchod na každém rohu, kadeřník, pošta, fitcentrum, veškerá občanská vybavenost na dosah ruky.

Také bydlení je mnohem pohodlnější, i když je dražší. Nemusíte řešit teplo a teplou vodu, to zajistí centrální dálkové vytápění. Domovní správa se stará o stav domu v němž žijete, o případné opravy, zateplení či revitalizaci se postará.

Kde se žije lépe?

Těžko říct. Někdo má rád klid, hluk velkoměsta by ho přiváděl k šílenství. Jiný má zase rád všechno při ruce, dojíždět do práce, na nákupy nebo za kulturou by ho ubíjelo. Zatímco jsou lidé, kterým vadí anonymita a lhostejnost velkých sídlišť, jsou i takoví, jimž se příčí fakt, že si na venkově všichni „vidí do talíře“.

Bydlení ve městě i na venkově má svá specifika – někomu se mohou jevit jako klady, další je shledávají nevýhodnými. Záleží na tom, kdo se jak dívá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *